Pamięć i modlitwa. Uroczystości w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

We wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej 1 sierpnia w godzinie „W” odezwą się kościelne dzwony • Kard. Kazimierz Nycz odprawi o godz. 15:00 na Cmentarzu Wolskim Mszę w intencji Powstańców

Od rana do późnych godzin wieczornych mieszkańcy stolicy będą oddawali hołd poległym i żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w poprzednich latach w obchodach i modlitwie weźmie udział kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski o godz. 10:15 złoży wieniec pod, znajdującym się przy kościele sióstr wizytek na Krakowskim Przedmieściu, pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego, który podczas powstania pełnił posługę kapelana. Natomiast o godz. 15:00 na Cmentarzu Wolskim odprawi Mszę świętą w intencji poległych i żyjących Powstańców.

W godzinę “W” kard. Kazimierz Nycz weźmie udział w uroczystościach przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Jak co roku, we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej zostaną uruchomione wtedy dzwony, jako wyraz pamięci dla bohaterów Powstania Warszawskiego.

Podczas Mszy świętych sprawowanych 1 sierpnia w Archidiecezji Warszawskiej wierni będą pamiętać w modlitwie powszechnej o poległych Powstańcach i mieszkańcach stolicy.