Trwają zapisy do Studium Małżeństwa i Rodziny na Papieskim Wydziale Teologicznym!

Na Papieskim Wydziale Teologicznym ruszyły zapisy na dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny. Zajęcia mają charakter wykładowo-warsztatowy. Prowadzą je specjaliści z zakresu: komunikacji interpersonalnej, teologii i psychologii małżeństwa i rodziny, uzależnień oraz biomedycznych podstaw prokreacji i rozpoznawania płodności. Spotkania odbywają się w soboty.

Wzmocnienie relacji interpersonalnych, poprawa efektywności komunikacji, głębsze zrozumienie własnych potrzeb, nabycie umiejętności prowadzenia warsztatów, pogłębienie rozumienia nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie itp. To oferuje Studium Małżeństwa i Rodziny, które rozpoczęło zapisy na kolejny rok akademicki.

Dwuletnie studia w dogodnej formie spotkań sobotnich, są ofertą dla małżeństw i osób indywidualnych.

Zajęcia będą miały formę wykładową i warsztatową. Wśród tematów, które będą poruszane znajdą się: mediacje rodzinne, komunikacja interpersonalna, sposoby pomagania w kryzysie, udzielanie informacji zwrotnej, psychologia uzależnień i psychologia rozwojowa, metodyka pracy z grupą. Będzie też mowa o duchowości w małżeństwie, jak się wspólnie modlić i wzrastać duchowo. Poruszone zostaną elementy bioetyczne i biomedyczne życia rodzinnego. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu w soboty, przez cztery semestry. Więcej

Studium oprócz korzyści dla indywidualnych osób oraz relacji małżeńskiej, przygotowuje do prowadzenia kursów przedmałżeńskich oraz pracy poradniach rodzinnych w ramach duszpasterstwa parafialnego.

Zapisy przyjmuje sekretariat Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, przy ul. Dewajtis 3. tel. 22/869 98 90, e-mail: [email protected]

Szczegóły w zakładce: https://www.pwtw.pl/studium-malzenstwa-i-rodziny/